چند ایده پاییزی برای آرایش چشم

0
1092
سایه چشم پاییزی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

با تغییر هر فصل اکثر خانم ها نحوه ی آرایش خود را مطابق با آن فصل هماهنگ می کنند. یکی از سبک هایی که طرفداران خودش را برای این فصل دارد آرایش چشم اسموکی است که نه تنها برای میکاپ شب بسیار مناسب است بلکه می تواند چهره شما را جذاب تر بکند.

سایه چشم اسموکی

سایه چشم اسموکی

این سایه چشم را می توانید با ترکیب رنگ های اسموکی- مشکی و اسموکی – طالیی و اسموکی – بنفش  انجام دهید.

برای مشاهده و خرید انواع سایه چشم، کلیک کنید.

برای انجام این سبک آرایش باید این مراحل رو رعایت کرد:

اولین مرحله زدن پرایمر است این کار باعث می شود تا سایه تان بهتر و با ماندگاری بیشتری روی پلکتان بماند، سعی کنید رنگ های تیره را درقسمت خارجی چشم و رنگ های مالیم را در قسمت داخلی چشم استفاده کنید. سایه چشم را با کمک براش محو کنید تا هیچ خطی در آرایش چشم وجود نداشته باشد.

بعد از سایه، با استفاده از خط چشم و ریمل به چشمان خود جلوه ی بیشتری دهید. داخل چشم را فراموش نکنید برای این مرحله باید مداد مشکی را روی پلک خط مژه از قسمت داخل هم بکشید اما اگر چشمان ریزی دارید، این باعث ریزتر نشان دادن چشم ها می شود، پس به جای این کار خط چشم رنگ بژ استفاده کنید تا چشمان خود را درشت تر نشان دهید. در آخر سعی کنید که بخش های دیگر صورت را نچرال و طبیعی نگه دارید تا آرایش خنثی تری داشته باشید.

سایه چشم نود

سایه چشم نود

یکی از سبک های آرایشی که هیچوقت از رده خارج نمی شود و طرفدارهای زیادی دارد آرایش نود است. این سبک به این معنا نیست که شما آرایش ندارید بلکه به این معناست که تا حد ممکن آرایش خودتان را باید ساده انجام دهید. بیشتر خانم ها در این سبک از آرایش از رنگ های کمرنگ مثل کرم، صورتی و رنگ هایی از این قبیل استفاده می کنند. به طور خالصه در آرایش نود از کمترین رنگ و یا از رنگ های طبیعی و نچرال باید استفاده شود برای مثال برای صورتتان از نزدیک ترین رنگ به پوست برای کرم پودر و برای لب و گونه ها از رنگ های مالیم استفاده کنید. اگر کرم پودر برایتان کاربردی ندارد و استفاده نمی کنید سعی کنید از یک رژگونه ی رنگ مالیم که تضاد زیادی با رنگ پوستتان ندارد استفاده کنید و آن را به خوبی فید یا همان محو کنید.

برای آرایش چشمتان از رنگ های پررنگ و آرایش چشم زیاد خودداری کنید. به طور مثال می توانید از رنگ های کرم همراه با خط چشم خاکستری آرایش چشم نود جذابی رو داشته باشید. این سبک آرایشی که با آرایش چشمتان بیشتر جلوه پیدا می کند با آرایش لب هایتان میتوانید آن را کامل کنید. استفاده از رنگ های مالیم همراه با برق لب جلوه ی لب هایتان را دوچندان می کند.

سایه چشم نارنجی

سایه چشم نارنجی

البته نکته ای که باید به آن توجه شود این است که اگر این رنگ را انتخاب کردید باید تناژی که به شما و رنگ پوستتان بیشتر می آید را الویت قرار دهید. به طور مثال خانم هایی که رنگ پوستشان تیره است رنگ نارنجی میتواند چهرشان را جذاب تر کند. شاید وقتی میخواهیم شروع به آرایش کنیم رنگ نارنجی الویتمان نباشد یا از زدن این رنگ منصرف شویم ولی میتوانیم با ترکیب کردن هوشمندانه این رنگ را در آرایشمان جذاب جلوه دهیم. پس سعی کنید برای آرایش چشم نارنجی از دو رنگ استفاده کنید در نتیجه می توانیم با ترکیب این رنگ با رنگ هایی مثل برنز، طالیی، قهوه ای، مسی، سبز و رنگ های نود آرایش چشم زیبایی رو خلق کنیم. اگر تصمیم دارید که از این رنگ فقط برای آرایش لب استفاده کنید پس بهتر است با رنگ گونه و یا رنگ سایه ی چشمتان این رنگ را هماهنگ کنید به طور مثال اگر رنگ رژتان نارنجی است برای گونه هایتان از رنگ مرجانی استفاده کنید چون یک رنگ انتخاب کردن رژ لب و رژگونه از زیبایی آرایشتان کم می کند. اگر دوست دارید که جلوه ی بیشتری با این رنگ به لب هایتان دهید میتوانید کمی هیالیتر روشن به قوس لبهایتان بزنید تا لب ها برجسته تر به نظر برسند.

 نویسنده: فرنوش شاهرخی

آشنایی با انواع رژ لب و ویژگی ها آن

از شما خواننده عزیز سپاسگزاریم که تا انتهای این مطلب همراه ما بودید. شما می‌توانید سوالات خود  را از ما در بخش نظرات بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به آن ها پاسخ خواهند داد.

 

+1

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید