برای ماندگار تر شدن رژ لب چه کار کنیم؟

0
665
ماندگار کردن رژ لب
زمان مطالعه: 2 دقیقه

ماندگاری لوازم آرایش به عوامل مختلفی مانند نوع پوست، میزان تعریق، خشکی یا رطوبت هوا و فعالیت شما بستگی دارد. در این مقاله قرار است در ارتباط با راهکارهایی برای ماندگار تر شدن رژ لب صحبت کنیم و برخی نکات را در هنگام آرایش لب، با شما به اشتراک بگذاریم.

استفاده از لایه بردار و مرطوب کننده

اسکراب لب

ابتدا به کمک یک اسکراب لب خانگی، لب‌ها را لایه برداری کنید. دستورالعمل‌های متنوع و خوبی در سطح اینترنت هست که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. ابتدا لب‌ها را بشویید و خشک کنید. یک لایه اسکراب روی لب‌های بمالید و چند دقیقه صبر کنید. سپس بشویید و با حوله پاک کنید. از مسواک نرم نیز می‌توانید استفاده کنید و کمی بالم یا مرطوب کننده روی لب‌ها بمالید.

بیشتر بخوانیم: آشنایی با انواع رژ لب و ویژگی ها آن

از پرایمر استفاده کنید

قبل از استفاده از رژ لب بهتر است از پرایمر مخصوص لب استفاده کنید. پرایمر اولین لایه‌ای است که روی لب قرار می‌گیرد و برای کسانی‌که لب‌های خشک و کم رطوبتی دارند، گزینه بسیار مناسبی برای شروع آرایش لب‌هاست. پرایمر باعث می‌شود رنگ رژلب ماندگاری بیشتری داشته باشد و در آب و هوای مختلف، کمتر تحت تاثیر هوا قرار بگیرد و باعث آبرسانی به لب‌ها نیز می‌شود. پرایمر انواع مختلفی دارد اما برای آرایش لب می‌توانید از نوع مدادی یا پودری آن استفاده کنید و میزان ماندگاری آن روی لب را نیز بخوانید. بعضی از پرایمرها 8 ساعته و برخی 24 ساعته هستند.

بیشتر بخوانیم: آشنایی با ویژگی‌ های رژ لب خوب

از خط لب استفاده کنید

خط لب

خط لب باعث می‌شود که رژلب و رنگ، از حاشیه لب دیرتر محو شود و ماندگاری رژلب را بالا می‌برد. از انواع مرطوب کننده و ضدآب آن استفاده کنید. بعد از لابه برداری و استفاده از پرایمر، خط لب را بر روی لب‌ها اعمال کنید. ابتدا یک خط آزمایشی دور لب بکشید. سپس به آرامی شروع به پر کردن لب کنید. مراقب باشید تا از خط خارج نشوید.

رژلب

رژلب‌ها انواع مختلفی دارند و می‌توانید از نوع مایع یا جامد استفاده کنید. نوع جامد رطوبت کمتری دارد ولی نوع رژ لب مایع، خشک نیست، رطوبت مناسبی دارد و یک لایه پوشش مات بر روی لب ایجاد می‌کند.

برای مشاهده و خرید انواع رژ لب جامد، کلیک کنید.

برخی از رژ لب‌ها ضدآب هستند که ماندگاری بیشتری نسبت به انواع دیگر دارند. بهتر است از مدل‌های سبک با روکش مات و مخملی استفاده کنید. بعد از زدن یک لایه کمی صبر کنید تا خوب خشک شود و دوباره روی آن را ترمیم کنید تا رنگ اصلی شکل بگیرد. اگر همچنان رنگ دلخواه به دست نیامده، چند بار دیگر رژلب را ترمیم کنید.

بیشتر بخوانیم : معجزات بالم لب در رفع خشکی لب‌ها

از پودر شفاف یا مات کننده استفاده کنید

برای کسانی که لب آن‌ها خشک نیست و به اندازه مطلوبی مرطوب است، استفاده از پودر در آخرین مرحله از آرایش لب، توصیه می‌شود. پودر لب، رنگ رژلب را تثبیت می‌کند و به آن ظاهر مات یا شفافی می‌بخشد. در صورتی که لب‌های شما خشک است، اگر از پودر هم استفاده کنید، لب‌ها خشک‌تر به نظر می‌رسند.

در آخر

در این مقاله در مورد راهکارهایی برای ماندگار تر شدن رژ لب صحبت کردیم. حتما در هنگام خرید یا استفاده به تاریخ انقضای لوازم آرایش خود دقت کنید. ماندگاری محصولات جدید و تازه، نسبت به محصولات قدیمی و نزدیک به تاریخ انقضا، بسیار بیشتر است.

گردآوری: دارو.کام

چند ایده پاییزی برای آرایش چشم

+2

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید