شربت مولتی ویتامین سانستول

4
6785
شربت سانستول
زمان مطالعه: 5 دقیقه

شربت مولتی ویتامین سانستول مکملی حاوی ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن است. از این مکمل برای بهبود رشد کودک، رفع کم خونی و کم اشتهایی استفاده می‌شود.

در صورتی که بدن کودک با کمبود ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز مواجه شود، روند طبیعی رشد او با اختلال مواجه خواهد شد. بسیاری از مواد معدنی به طور طبیعی در بدن ساخته نمی شوند و تنها منبع دریافت آن ها از مواد غذایی است. در صورتی که این مواد معدنی از منابع غذایی تامین نشوند، پزشک مصرف مکمل های غذایی را برای جبران این کمبود پیشنهاد می‌کند.

یکی از عناصر ضروری برای رشد کودکان روی (زینک) است. کمبود روی منجر به مشکلاتی از قبیل رشد خطی کودکان، اختلال در تمرکز، ADHD، افسردگی، بی ‌اشتهایی عصبی، اسهال‌های مزمن و حاد، التهابات پوستی متعدد می‌شود.

همچنین در  استایل زندگی مدرن امروزی و کاهش دریافت نور توسط افراد و نیاز مبرم به تقویت سیستم ایمنی مصرف ویتامین ها به گروه های مختلف جامعه توصیه می شود.

مکمل غذایی چیست؟

مکمل ها موادی هستند که برای افزایش مواد مغذی موجود در رژیم غذایی و یا کاهش مشکلات سلامت مانند پوکی استخوان ، کاهش اشتها ،مشکلات چربی خون ، مشکلات زنان و بارداری و …. مورد استفاده قرار می گیرند. مکمل های مواد مغذی در شکل های کپسول، قرص،محلول های خوراکی، پودر، ژل، عصاره یا  در بازار هستند. آنها ممکن است دارای ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر، آمینو اسید ها، گیاهان یا آنزیم ها باشند. گاهی مواد موجود در مکمل های مواد مغذی به غذاها از جمله نوشیدنی ها اضافه می شود. برای خرید  برخی از مکمل های مواد مغذی به تجویز دکتر نیازی نداریداما توصیه ما این است که اگر داروی خاصی استفاده می کنید یا بیماری و شرایط خاصی دارید حتما قبل از مصرف هر گونه مکمل نظر پزشک معالج خود را جویا شوید.

میزان جذب مکمل‌های غذایی

میزان جذب مکمل‌های ویتامینی و مواد معدنی به نیازهای بدن بستگی دارد. برای مثال، زنان و کودکان در حال رشد نسبت به مردان بزرگسال به کلسیم و آهن بیشتری نیازمندند و این مواد را بیشتر جذب می‌کنند. میزان جذب این مکمل‌ها همچنین به شکل دارویی ویتامین یا ماده معدنی و اسیدی یا قلیایی بودن محیط دستگاه گوارش در هنگام جذب آن بستگی دارد. به عنوان مثال، محیط اسیدی معده حلالیت کلسیم و آهن را در غذا افزایش می‌دهد و به افزایش جذب آن ها کمک می‌کند. در مقابل، در افراد مبتلا به کاهش تولید اسید معده یا افرادی که داروهای ضد اسید مصرف می‌کنند، جذب کلسیم و آهن کاهش می‌یابد.

بیشتر بخوانید: قرص زینک و هر آنچه که باید درباره آن بدانیم

معرفی شربت های سانستول

در این بخش به معرفی دو نمونه از بهترین شربت های مکمل موجود در بازار می پردازیم.

شربت مولتی سانستول پلاس زینک روژین فارمد

شربت سانسول پلاس روژین فارمد با عصاره پوست پرتقال و گریپ فروت حاوی 10 ویتامین و ماده معدنی ضروری برای بدن است.  این شربت خوش طعم موجب تقویت سیستم ایمنی، کاهش خستگی، بهبود سلامت پوست مو و تامین سلامت دندان ها و استخوان می شود.

شربت مولتی سانستول پلاس زینک

 

ویتامین ها و مواد معدنی موجود در این شربت عبارتند از:

 • کلسیم: تأمین سلامت دندان و استخوان‌ها
 • زینک: بهبود حافظه و قدرت یادگیری، مؤثر در بهبود سریع زخم، کمک به سلامت پوست، مو، ناخن، مؤثر در درمان افسردگی، مؤثر در عضله سازی، مؤثر در رشد کودکان، مؤثر در درمان جوش و التهابات پوستی، تقویت کننده سیستم ایمنی
 • فولیک اسید: مؤثر در بهبود عملکرد مغز، مؤثر در تولید گلبول‌های قرمز، مؤثر در بهبود عملکرد متابولیسم
 • ویتامین A (رتینول پالمیتات): تقویت سیستم عصبی، تقویت دید شبانه، مؤثر در شکل گیری سلول‌ها
 • ویتامین C: تقویت سیستم ایمنی، کمک به جذب آهن بهتر، بهبود سلامت پوست، مؤثر در ساخت کلاژن، کاهش علائم سرماخوردگی، کاهش دوره نقاهت بیماری
 • ویتامین E: تنظیم سیستم ایمنی، کاهش التهاب، جلوگیری از رادیکال آزاد
 • ویتامین D: تقویت سیستم ایمنی، مؤثر در کاهش خستگی، افزایش جذب آهن
 • ویتامین B1 (تیامین): افزایش اشتها، کاهش خستگی، تولید انرژی
 • ویتامین B2 (ریبوفلاوین): مؤثر در حفاظت سیستم عصبی، کمک به جذب آهن
 • ویتامین B3 (نیکوتین آمید): مؤثر در متابولیسم کربوهیدرات، مؤثر در تولید انرژی
 • ویتامین B5 (دکس پنتنول): مؤثر در حفظ سلامت پوست و مو
 • ویتامین B6 (پیریدوکسین): مؤثر در افزایش تمرکز، مؤثر در کاهش افسردگی، کاهش استرس
 • ویتامین B12: مؤثر در جلوگیری از کم خونی، مؤثر در جذب آهن، مؤثر در حفاظت سیستم عصبی

شربت مولتی ویتامین سانستول روژین فارمد

شربت مولتی سانستول تاکدا حاوی انواع ویتامین های گروه ، ویتامین هاD ، C، E،  Aو کلسیم است. این شربت مناسب بزرگسالان و کودکان است و نیازهای آن ها جهت تقویت و رشد بدنشان را تامین می کند. شربت مولتی سانستول تاکدا ترکیبی خوش طعم از مولتی ویتامین ها حاوی ویتامین ، ویتامینB1، ویتامینB2، ویتامینB6، ویتامینC، ویتامینE، ویتامینD3، نیکوتینامید، پانتنول، کلیسم گلوکونات و کلسیم فسفولاکتات است که تمامی 9 ویتامین و همچنین کلسیم مورد نیاز بدن در زمان رشد و نمو کودکان را فراهم می کند و مصرف روزانه آن تامین ویتامین های متعددی را که برای رشد اندام ها ضرروی هستند را تضمین می نماید.

شربت مولتی ویتامین سانستول روژین فارمد

 

ویتامین  A موجود شربت مولتی سانستول تاکدا موجب پیشرفت رشد کودک و شکل گیری پوست و غشا مخاطی می‌شود. ویتامین B1 نقش مهمی در متابولیسم کربوهیدرات ها دارد و ویتامین B2در تنفس سلولی نقش دارد. ویتامین B6 برای متابولیسم پروتئین ضرروی است، نیکوتینامید برای حمایت از عملکرد سیستم عصبی مورد نیاز است، پانتوتنیک اسید (B5) سبب افزایش توانایی مقاومت بدن در مقابل بیماری های عفونی می شود، ویتامین E  در تنظیم عملکرد مهم هورمونی بدن مشارکت دارد، ویتامین Cدر تشکیل سلول های خونی موثر است و ویتامین D3 و نمک های کلسیم مانع از ایجاد نرمی استخوان و بهبود شکل گیری استخوان و دندان می شوند. شربت مولتی سانستول تاکدا بلع بسیار راحتی برای کودکان داشته و در رشد و تقویت استخوان ها موثر و کارآمد است. برخی کودکان، مانند کودکان گیاهخوار یا کودکانی که به مواد غذایی خاصی حساسیت دارند، برای تامین کمبود های تغذیه خود به مصرف روزانه مولتی ویتامین و مواد معدنی نیاز خواهند داشت.

زمان مصرف شربت سانستول

زمان غلط یا درستی برای مصرف  این شربت  وجود ندارد . روزانه طبق میزان مشخص شده و با توجه به شرایط پزشکی ویژه خود ، برای هر گروه سنی مصرف کنید

سوالات رایج در مورد شربت سانستول

آیا مصرف مکمل ها در رژیم غذایی ضروری است؟

این مورد به نوع رژیمی که گرفته می شود مربوط است اما از آنجا که در طول رژیم غذایی کاهش وزن،   مقدار کالری دریافتی کاهش می یابد احتمال نیاز به استفاده از مکمل های مواد مغذی مانند مولتی ویتامین مینرال ها بالا می رود به خصوص اگر رژیم غذایی برخی از گروه های غذایی را بسیار محدود کند. در صورتی که رژیم غذایی تان سرشار از غذاهایی با کالری کم و مواد مغذی بالا باشد ممکن است به استفاده از مکمل نیاز پیدا نشود. همچنین برخی ویتامین ها و مواد معدنی در افزایش سرعت سوخت و ساز بدن دخیل هستند.

آیا مصرف سانستول باعث چاقی می شود؟

بسیاری از افراد، نگران مصرف ویتامین ها و املاح هستند و تصور می کنند این مواد موجب افزایش وزن شان می شود. در صورتی که هیچ مکمل ویتامین یا املاحی نداریم که حاوی کالری باشد. بنابراین مکمل های غذایی نمی تواند موجب افزایش وزن و چاقی شود. اما آنطور که ثابت شده، بعضی از مکمل ها مانند روی یا مکمل هایی که حاوی ویتامین های ب هستند می تواند اشتهای فرد را بیشتر کند که البته برای همه افراد نیز چنین وضعی ایجاد نخواهد شد.

در این مواقع، متخصصان تغذیه نکات مورد نیاز را با فرد در میان می گذارند تا در صورت افزایش اشتها، با مصرف سبزیجات و مواد غذایی مناسب، قبل از وعده های اصلی غذائی این حالت را جبران کنند. همچنین برای افرادی که دچار کم خونی و فقر آهن هستند نیز به دلیل این که کم خونی و فقر آهن موجب بی اشتهایی می شود، با شروع درمان، اشتها به حالت قبل برمی گردد.

با تشکر از شما خواننده عزیز که تا انتهای این مطلب همراه ما بودید. شما می‌توانید سوالات خود پیرامون انواع مکمل‌ها و ویتامین‌ها را در بخش نظرات از ما بپرسید. متخصصین ما در دارو.کام در اسرع وقت به آن ها پاسخ خواهند داد.

نویسنده : الهه براتی پور فرد

21

4 دیدگاه‌ها

 1. سلام من تا حالا دوتا سانستول برای پسرم خریدم که هم ظاهرشون و هم طعمشون خیلی فرق داره .امکان داره یکیش تقلبی باشه؟

  +7

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید