تونر چیست و چرا باید در روتین پوستی ما قرار بگیرد؟

0
689
تونر چیست؟
زمان مطالعه: 2 دقیقه

تونر یک محصول مراقبت از پوست است که اکثر خانم ها این محصول را در روتین مراقبت پوست خود ندارند و  بسیاری فکر می کنند داشتن یک شوینده خوب به خودی خود کافی است و نیازی به استفاده از تونر وجود ندارد.

اما حقیقت این است که این محصول که به تازگی بسیار مورد توجه قرار گرفته است نقش بسزایی در پاکسازی و ایجاد تعادل در پوست دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

وظیفه اصلی تونر

پس از شستشوی پوست صورت، تعادل PH پوست بهم می خورد و سطح پوست حالت قلیایی خودش را از دست داده و به اسیدی تغییر میکند، بنابراین پوست رطوبت خودش را از دست می دهد و دچار خشکی می شود، اینجاست که این محصول به داد پوست می رسد.

وظیفه تونر متعادل سازی PH پوست و باز گرداندن رطوبت از دست رفته به آن است. استفاده از آن بعد از شستشو باعث از بین رفتن آلودگی های موجود در عمق پوست و منافذ آن می شود.

نقش تونر در بستن منافذ باز

منافذ باز پوست

در حقیقت تونر مانند یک لایه محافظتی بر روی پوست عمل می کند و به جمع شدن منافذ پوست بعد از شستشو کمک می کند، همچنین استفاده از تونر، زمینه پوست را برای استفاده از سرم ها و کرم ها آماده میکند و تاثیر محصولات دیگر را چند برابر میکند.

لازم است بدانیم که گاهی اگر منافذ باز صورت درمان نشود در اثر جمع شدن آلودگی ها داخل این منافذ، پوست شروع به جوش زدن می کند، بنابراین استفاده از تونر ها برای پاکسازی منافذ و کوچکتر کردن آن ها بسیار الزامی است.

(برای این که بدانید بهترین ماسک صورت برای جوش چیست حتما مقاله مرتبط به آن را بخوانید)

این محصول شادابی و طراوت پوست شما را حفظ می کند به همین دلیل به اصطلاح به آن آب حیات پوست گفته می شود. بنابراین سعی کنید آن را از روتین مراقبت پوستی خود حذف نکنید.

مانند دیگر محصولات پوستی هر نوع پوست باید تونر مخصوص به خود را استفاده کند مانند ( تونر پوست چربتونر پوست حساستونر پوست خشک و ..)

آیا می توان از تونر برای پاک کردن آرایش استفاده کرد؟

حواسمان باشد که تونر ها مکمل پاک کننده پوست صورت شما هستند و به تنهایی قدرت پاک کنندگی ندارند پس نمی توانیم از آن ها توقع پاک کنندگی قوی داشته باشیم.

برای مشاهده و خرید انواع تونر، کلیک کنید.

روش استفاده

روش اسفتاده از تونر

بعد از این که پوست صورتتان را از مواد آرایشی و آلودگی ها به خوبی تمیز کردید، کمی از محصول را روی کف دست خود ریخته و به صورت خود بزنید و به آرامی ماساژ دهید تا جذب پوست شما شود و بعد از خشک شدن آن، از کرم ها و یا سرم های روتین مراقبت پوستی خودتان استفاده کنید. همچنین میتوانید مقداری از محصول را روی یک تکه پنبه و یا پد آرایشی ریخته و آن را به آرامی روی صورت خود بکشید تا جذب پوست صورت شما شود و آلودگی های سطحی را از روی پوستتان پاک کند.

نویسنده: سپیده فیروزی

+1

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید